Regulamin dotyczy wszystkich użytkowników forum, korzystających z tego działu! Prosimy o przestrzeganie go.

Arachnea VIP jest to dział zarezerwowany dla tematów z pogranicza świata nauki. Tutaj możemy podzielić się swoimi badaniami, informacjami zdobytymi z naukowych źródeł, bądź zapytać o zagadnienia, w których podstawowa wiedza nie wystarcza. Aby dział spełniał swoje założenia a dyskusje w nim prowadzone były uporządkowane od użytkowników serwisu wymaga się przestrzegania niniejszego regulaminu.

I. Zasady korzystnia z działu VIP.

1. Pisząc w tym dziale pamiętaj o bibliografii. Jeżeli nie jesteś arachnologiem, czy zoologiem - nie możesz samodzielnie stanowić wiedzy, dlatego wszystkie Twoje tezy powinny zostać poparte źródłem, z którego je czerpiesz.

2. Jeśli nie masz bibliografii, ale masz coś ciekawego do opisania, co może przydać się innym lub po prostu jest warte opisania, możesz to umieścić w VIPie - jednak musisz zaznaczyć, że są to tylko twoje domysły, nie poparte żadnymi dowodami. Jeśli z czasem znajdzie się naukowe potwierdzenie twoich słów, możesz uzupełnić tekst o bibliografie.

3. W tym dziale obowiązuje hierarchia wiedzy. Oznacza to, że należy rozróżniać i prawidłowo stopniować poziom wiedzy danego źródła. Niestosownym jest podważanie opinii uznanych profesorów, badaczy, czy innych osób bądź instytucji badawczych. Wyjątek stanowią oczywiście sytuacje, w których poddajemy ich tezy pod wątpliwość podpierając się silnymi dowodami innych równie uznanych jednostek.

4. Użytkownicy w dziale Arachnea VIP winni zamieszczać tematy, które wykraczają poziomem wiedzy poza dział Arachnea – od zaciekawienia do pasji. O tym, czy temat jest odpowiedni decydują moderatorzy.

5. W tych tematach posty muszą wnosić coś do dyskusji oraz nieść jakąś wartość merytoryczną – jeżeli nie orientujesz się w temacie, zrezygnuj z odpowiadania w nim.

6. Nie tolerujemy tematów typu „Chyba coś odkryłem!” czy „Co o tym myślicie?”. Tematy muszą oddawać treść postu.

7. Mile widziane są poprawne/naukowe/fachowe słownictwo/pojęcia, jednak nieużywanie takich słów nie będzie groziło karą – nie każdy jest po specjalistycznych studiach czy wchłania książki naukowe na ten temat.

8. Jeśli nie wiesz czy Twój post spełnia wymagania działu VIP napisz go w dziale podstawowym! Jeśli moderatorzy i użytkownicy uznają go za wysoce wartościowy zostanie z pewnością przeniesiony do działu VIP.

9. Wszelkie tematy niepasujące do charakterystyki działu lub niespełniające wymagań, zostaną przeniesione do innego działu lub automatycznie do śmietnika, a nagminne zakładanie takich tematów będzie groziło upomnieniem/ostrzeżeniem.

10. Autorzy postów i tematów, które będą zawierały wybitnie nieprawdziwe informacje, bądź nie będą pasowały do bardziej zaawansowanego charakteru działu- będą karani 2 punktami karnymi.

II. Prawa autorskie.

1. Stosując źródła pochodzące z Internetu należy dodać do wypowiedzi link ze stroną, z której pozyskaliśmy informację/umieściliśmy cytat. To samo tyczy się książek/czasopism – należy podać wydawnictwo i autora książki/artykułu.

2. Obowiązuje poszanowanie praw autorskich. Więcej informacji pod tym linkiem - WAŻNE. Nierespektowanie tego punktu grozi poważnymi sankcjami karnymi.

Wszelkie zastrzeżenia proszę kierować do LoRd'a, Andrzeja, Maxtora.

Korzystanie z Forum jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.