Witajcie w dziale przygotowanym dla Was w celu archiwizowania i upamiętniania życia Waszych podopiecznych!


1. Dział ten przeznaczony jest do prowadzenia dzienników hodowlanych wyłącznie o pająkach.

2. Zakładając nowy dziennik, należy wybrać jeden z prefixów z listy.

3. Dziennik można zatytułować w sposób indywidualny, jednak obowiązkowo musi on zawierać w tytule wątku, wypisany/e po myślniku, nick autora/nicki wszystkich współautorów (w przypadku kiedy jest ich wyjątkowo dużo [więcej niż 3], dopuszcza się wypisanie wszystkich jedynie w pierwszym poście tematu).

4. Jeżeli dziennik docelowo będzie opisywał zachowania więcej niż jednego rodzaju pająka, należy wybrać prefix [Moja hodowla].

5. W przypadku, kiedy do pisania dziennika dołącza kolejna osoba, bądź wprowadzone nowości wymagają zmiany tytułu wątku - proszę skontaktować się z Moderatorem, który pomoże w aktualizacji.

Przykłady poprawnie zatytułowanego dziennika:
  • [Brachypelma] smithi, vagans, emilia - nick1, nick2
  • [Avicularia] versicolor; Moje włochate maleństwo - nick1
  • [Dziennik zbiorowy] Poecilotheria ornata, Heteroscodra maculata, Pterinochilus murinus <-- zakładając, że w tym przypadku jest więcej niż trzech współautorów, wszystkich należy wypisać w pierwszym poście wątku!


6. Jeżeli istnieje już dziennik opisujący Twój gatunek zapytaj autora czy nie mógłbyś współtworzyć dziennika. Zwiększy to czytelność działu oraz pomoże w segregowaniu informacji. (Nie zabrania się tworzenia osobnych dzienników.)

7. Prosimy o dbałość pod względem poprawności pisowni. W szczególności proszę zwrócić uwagę na poprawną formę pisowni nazw rodzajowych i gatunkowych. (Przypominamy, że nazwy rodzajowe piszemy wielką literą, a gatunkowe małą: Brachypelma smithi; Brachypelma - rodzaj [litera wielka], smithi - gatunek [litera mała].)

8. Prosimy o niewypowiadanie się w dzienniku którego współtwórcą nie jesteś (zmniejsza to czytelność). Wszelkie uwagi, pytania, wątpliwości i dyskusje proszę kierować bezpośrednio do autora dziennika (Prywatna wiadomość, Wiadomość w profilu, dane kontaktowe typu e-mail, gadu-gadu).

9. Umieszczając w dzienniku zdjęcia pająków, które nie są Twojego autorstwa pamiętaj o prawach autorskich. Więcej tutaj: Zobacz

KORZYSTANIE Z FORUM ARACHNEA.ORG JEST RÓWNOZNACZNE Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU