Regulamin działu!

1. W temacie powinien być jeden z prefixów, tematy bez prefixów będą usuwane a autor odpowiednio karany.

2. Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy taki już nie istnieje.

3. Obowiązuje całkowity zakaz komentowania zdjęć. (Jeżeli zdjęcie znajduje się w złym temacie wtedy używacie tylko opcji "Raportuj"). Niestosowanie się do tego pkt regulaminu grozi ostrzeżeniem w wysokości 2pkt karnych na 20 dni.

4. Zdjęcia muszą być bardzo dobrej jakości - najlepiej makro o wysokiej rozdzielczości. (W gestii Moderatora leży czy dane zdjęcia się kwalifikuje). Zabrania się umieszczania zdjęć robionych standardowymi telefonami komórkowymi. W przypadku gatunków trudnych do zidentyfikowania prosimy o zdjęcia pomocne w rozpoznaniu (podwozia, końców odnóży, spermateki).

5. Wymagania zdjęć (Najlepiej dodawane w pakietach po kilka według schematu):
  • Zdjęcia poglądowe na całość pająka - od góry bez podkulonych odnóży. Mile widziane zestawienia dorosły samiec z samicą.
  • Zdjęcia z użyciem makro (oczy, nogogłaszczki, chelicera, karapaks, odnóża , spód ptasznika, kądziołki, bulbusy, haki, oraz zdjęcia spermatek).
  • Zdjęcia ukazujące anatomiczne ciekawostki w danym gatunku.
  • Zdjęcia ukazujące różnice wśród gatunków w danym rodzaju i pomocne w ich identyfikacji.


Nie wymaga się spełnienia każdego warunku z powyższego schematu, jednak im więcej zostanie ich zrealizowanych tym większa szansa na akceptacje moderatora.

6. Forum jest moderowane. Posty użytkowników pozostają niewidoczne do czasu zaakceptowania ich przez któregoś z Moderatorów. Zaznaczamy, że Moderatorzy decydują według własnych kryteriów, które posty zaakceptować. W przypadku wystąpienia wątpliwości Moderatorzy mają możliwość niezaakceptowania zdjęć przez nawet dłuższy okres czasu.

7. Obowiązuje poszanowanie praw autorskich. Więcej informacji tutaj.

8. Zamieszczając zdjęcie zgadzacie się jednocześnie do jego użytku na potrzeby Arachnea.org (poradniki, artykuły itp).

9. Wszelkie uwagi i wątpliwości należy raportować bądź kierować do moderatorów.

10. Prosimy umieszczać zdjęcia gatunków, co do których przynależności taksonomicznej jesteśmy pewni. Pamiętajmy, że mogą one być dla kogoś pomocą, nie wprowadzajmy innych w błąd.

Serwis Arachnea.org zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu bez wcześniejszego powiadomienia.