Arachnea.org

Wątek: Wydzielone z "Kryptonim złowieszcza hybryda" - Michallewczuk

Strona 1 z 12 12349 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 117
 1. #1

  Wydzielone z "Kryptonim złowieszcza hybryda" - Michallewczuk

  Cytat Zamieszczone przez Pasia Zobacz posta
  NIE MA MOWY O ŻADNEJ SPRZEDAŻY EWENTUALNYCH MŁODYCH

  http://www.terrarium.com.pl/forum/vi...916&highlight=

  "Oferta dla osób nie planujących rozmnażania pająków:
  Sprzedam w bardzo atrakcyjnej cenie osobniki około 4 cm Dc , w większości samce - hybrydy, przepięknie ubarwione, będą duże i włochate.
  OFERTA SKIEROWANA TYLKO DLA OSÓB KTÓRE ZOBOWIĄŻĄ SIĘ DO NIE ROZMNAŻANIA TEGO PAJĄKA!!! "


  Może się czepiam ale ja Pani Pasi serdecznie dziękuję za jakiegokolwiek pająka.

  Dzięki takim osobą, które sprzedają syf i potem wierzą ludziom że ten syf nie będzie dopuszczany mamy wielki kolorowy mix Avicularii.

  TO TYLKO MOJA OPINIA (moja spostrzeżenia)NIECH KAŻDY MA SWOJĄ

  Dziękuję
  życie zaczyna się poniżej 4 sekund do setki...

 2. #2
  Oczywiście możesz mieć swoje zdanie, tylko spójrz na realia, bardzo jestem ciekawa jak Ty byś się zachował w mojej sytuacji a wyglądała ona następująco:
  kupiłam za spore pieniądze od znanego niemieckiego hodowcy 20 sztuk maluszków pewnego gatunku, widziałam samice po której one były i była na bank czysta gatunkowo,ale nie widziałam samca, pierwszy i ostatni raz uwierzyłam w zapewnienia że samiec wyglądał tak samo. Niestety - nie wyglądał co okazało się baaardzo wyraźnie po młodych - w efekcie zostałam z 20 sztukami hybryd na które totalnie nie mam miejsca tym bardziej że nie są to małe pająki. Co Ty być zrobił na moim miejscu? Zostawił sobie hybrydy a sprzedał czyste gatunkowo osobniki żeby mieć miejsce? Na pewno nie. Zamroził wszystkie sztuki nie odzyskując nawet marnej złotówki? Wątpię. odpowiem Ci co by zrobiło 99% hodowców : sprzedałoby tak jak je kupiło!! To najpopularniejsza odpowiedź na zarzuty że sprzedaje się coś nieczystego gatunkowo - zawsze usłyszysz "sprzedaje tak jak kupiłem" - i to praktycznie od każdego!
  Bardzo miło że zarzucasz mi robienie syfu, pierwszy raz się z tym spotkałam po setkach godzin tłumaczenia ludziom która Avka jak wygląda, czym się róznią, po poświęcaniu nieraz kilku godzin dziennie na pomoc ludziom w identyfikacjach i sprowadzaniu z Niemiec 3 x droższych samców pewnych gatunków po to aby osiągnąć czyste gatunkowo potomstwo . Bardzo łatwo wysnuwasz wnioski,ale to chyba typowo polska cecha. Ja też Ci dziękuję za przemyślaną i realną ocenę i dla Twojej wiadomości podam że nie sprzedałam pomimo zainteresowania ani jednej sztuki bo nie miałam zaufania do osób które się zgłosiły.
  Aaa no i nie zapomnij też objechać opinii angelo i kilku innym znanym polskim hodowcom, bo oni też odkryli że kupili hybrydy i jako nieliczni sprzedali je właśnie jako hybrydy a nie jako czyste gatunkowo.
  Avi,Avi,Avi!

 3. #3
  nie jestem masowym hodowcą kasa dla mnie nie jest wyznacznikiem mojego postępowania...gdybym miał hybrydę to albo hodowla dla siebie samego albo lodówka.

  Miałem sytuację oczywiście że nie byłem pewien czy sprzedawany samiec jest czysty, pomimo że był już sprzedany na allegro nie został wysłany do wyjaśnienia sprawy.


  Co do innych hodowców nie widziałem hybryd w ofercie pechowo natrafiło mi się na Ciebie.


  Jeżeli o mnie chodzi rób co chcesz krzyżuj nawet kota, pas i Avi

  Dziękuję i miłego dnia
  Resztę rozmowy(jeżeli masz zamiar się kłócić) to proszę na PW/GG ze względów oczywistych
  życie zaczyna się poniżej 4 sekund do setki...

 4. #4
  Wybacz ale mnie z kilkoma rozmnożeniami rocznie ciężko nazwać masowym hodowcą...fajnie, miałeś jednego samca, super, ale ciekawe co gdybyś wyłożył kilkaset złotych i miał 20 sztuk z których każda potrzebuje już terrarium.
  To w jaki sposób się zachowałeś skłoni tylko innych hodowców do sprzedawania hybryd jako czyste gatunkowo, bo będą bali się takie krytyki...brawo, pięknie się przyczyniłeś do poprawy czystości gatunkowej...
  Oto tylko kilka przykładów sprzedaży hybryd żebyś troszkę przejrzał na oczy:
  http://www.terrarium.com.pl/forum/vi....php?p=1573030
  http://www.terrarium.com.pl/forum/vi....php?p=1573871
  http://allegro.pl/hybryda-p-cambridg...668791124.html
  proponuje ich wszystkich pozabijać bo sprzedają uczciwie hybrydy jako hybrydy!
  Ja osobiście żadnych hybryd nigdy nie zrobiłam, wręcz przeciwnie, dbam jak mało kto i jak mało kto sprawdzam pochodzenie pająków, samce kupuje wyłącznie jako niedorosłe żeby mieć pewność że dobieram odpowiednio pary, więc NIE ŻYCZĘ sobie oczerniania mnie publicznie.
  Avi,Avi,Avi!

 5. #5
  Noxius, nie wiem w czym widzisz problem i czemu zacytowałeś fragment postu Pasi o niesprzedawaniu dalej hybryd z tego projektu.

  Pająki które wstawiła do oferty na tcp to inne pająki przecież, czyż nie?

  angelo wystawił na allegro samicę P. cambridgei x P. irminia, czy na nim też zamierzasz wieszać psy?

  Jeśli ktoś pisze, że to hybrydy i zastrzega że nie sprzeda do dalszego rozmnażania, moim zdaniem postępuje ok.
  Ciekawa jestem, czy zostawiłbyś sobie 20 hybryd przy ograniczonej przestrzeni. :)

  Poza tym sam zacząłeś całą tą sprawę, najeżdżając na Pasię ni z gruchy ni z pietruchy, a teraz odwracasz kota ogonem. ;)
  Tyle ode mnie.

 6. #6
  Nie ma sytuacji uniwersalnej...Pasia nie chce być w plecy dużej kasy(co z resztą jest zrozumiałe), ale nawet jak potencjalny kupiec bedzie na kolanach się zarzekał że nie dopuści, to przecież nie będzie pilnowała go 24godziny na dobę. Z drugiej strony ładnie w ofercie napisała czym avki są więc również nie wiem w czym problem. Akurat Pasia, Angelo i jeszcze kilku innych ludzi można podziwiać za postawę że wogule informują co to jest...ja sam nie wiem co bym zrobił, gdy poszło w plecy dużo kasy a został bym z hybrydami... Noxius i tobie takiej sytuacji nie życzę, a mimo że Cię nie znam to wątpię czy wykazał byś się taką uczciwością. Troszkę wiosen już żyję, co by wiedzieć że ludzie wyżej sr...ą niż d...pe mają.
  Uwaga! Zmiana nicku z vicek9marek na Makbeto Uwaga!

 7. #7
  Cytat Zamieszczone przez NOXIUS Zobacz posta
  http://www.terrarium.com.pl/forum/vi...916&highlight=

  "Oferta dla osób nie planujących rozmnażania pająków:
  Sprzedam w bardzo atrakcyjnej cenie osobniki około 4 cm Dc , w większości samce - hybrydy, przepięknie ubarwione, będą duże i włochate.
  OFERTA SKIEROWANA TYLKO DLA OSÓB KTÓRE ZOBOWIĄŻĄ SIĘ DO NIE ROZMNAŻANIA TEGO PAJĄKA!!! "


  Może się czepiam ale ja Pani Pasi serdecznie dziękuję za jakiegokolwiek pająka.

  Dzięki takim osobą, które sprzedają syf i potem wierzą ludziom że ten syf nie będzie dopuszczany mamy wielki kolorowy mix Avicularii.

  TO TYLKO MOJA OPINIA (moja spostrzeżenia)NIECH KAŻDY MA SWOJĄ

  Dziękuję
  Chyba nie wiesz kogo oczerniasz. Pasia jest jednym z wielu hodowców, którym mogła bym zaufać co do czystości gatunkowej Avicularii. Jak dla mnie to właśnie Pasia stara się o to najbardziej ! Najlepiej jest Ci wyłapywać to co według Ciebie jest złe ( hybrydy ), ale nie patrzysz po co one powstały. Zauważ, że nie tylko Pasia jest zaangażowana w ten projekt - także kilka innych hodowców godnych zaufania. Naucz się interpretować takie "eksperymenty". Nie wiem co Ci strzeliło do głowy, żeby takie bzdury na Pasię wypisywać, że sprzedaje syf. Wiedziałeś, że Pasia jest jedną z nielicznych osób, które znają się na czystości Avicularii, ich rozmnażaniu, rozpoznawaniu gatunków, itp? Chyba nie ...

  Wyżej Pasia napisała, że nie sprzedała żadnego osobnika - nie wierzyła osobom, którym sprzedaje ( nie dziwię się wcale ). Jednak Pasia ma rację - dlaczego ma sprzedawać swoje czyste Avi, skoro są osoby, które chcą mieć w swojej hodowli hybrydkę, ot tak dla czystej ciekawości jak się będzie rozwijać.

 8. #8
  Cytat Zamieszczone przez Pasia Zobacz posta
  Kto sprzedaje takie coś jak leci jest nieodpowiedzialny. Jeśli ktoś myśli ,że odpowiedni podpis coś daje to jest w dużym błędzie.
  Takie sztuki można sprzedawać tylko dobrym znajomym do których mamy pewność co z tym zrobią.
  Roztropność i przewidywanie to cecha która powinna wyróżniać właśnie hodowców którzy dbają o pewien porządek, ba wszystkich.
  A później jest płacz.
  Nie raz już przykłady pokazały,że taka sztuka i tak zostanie rozmnożona i sprzedana jako czysta. Naprawdę ktoś myśli ,że sprzedając jak leci koło 100szt z tych ogłoszeń to nic z tego nie zostanie nigdy rozmnożone i puszczone po cichu w obieg ? Optymiści.
  Taki plus ,że uważasz komu sprzedasz te swoje sztuki, więc jest pozytyw. I tak to właśnie powinno się w ostateczności rozwiązywać.

 9. #9
  @up
  Pasia napisała, że nie sprzedała tych hybryd.. Ogólnie to wiadomo, że takie ptaszniki sprzedaje się tylko tym osobom, którym ufam. Fakt, niektórzy sprzedają komu popadnie - ale jest notka, że to hybryda. Co do sprzedawania hybryd przez ludzi, którzy zakupili je od innych - doświadczony hodowca, nawet początkujący, powinien mieć jakieś rozeznanie jak wygląda ptasznik, którego kupuje.

  Co do rozmnażania - ten eksperyment udowodnił, że przeżywalność pokolenia hybrydowego jest nikła. Więc na co ktoś miałby kupować hybrydę i ją rozmnażać? Znajdą się i tacy, ale jak widać natura sama zadbała, by przypadki takie jak hybryda hybrydy były dyskwalifikowane.

  Po to właśnie był ten eksperyment. Efekt jak dla mnie jest zadawalający - pokolenie hybrydowe ma znikome szanse na przeżycie.

 10. #10
  Sebastian nie do końca się z Tobą zgadzam, na ******izm nie zaradzisz nic, powiedz mi czy pilnujesz do kogo trafia każdy sprzedawany przez Ciebie pająk? Sprawdzasz z jakimi samcami ktoś rozmnożył samice od Ciebie? Rzeczy trzeba nazywać po imieniu, jeżeli ktoś jest na tyle nieodpowiedzialny i głupi aby tak poprostu robić sobie hybrydki i wypuszczać je na rynek , to może je zrobić tak samo z tych hybryd które ja sprzedaje (ale będzie to na pewno trudniejsze , bo jak widać po tym temacie nie rozmnażają się ot tak na kiwnięcie palcem) jak i z czystej gatunkowo samicy którą kupił np. od Ciebie i czystego gatunkowo samca (innego gatunku) Nie upilnujesz każdej osoby, nie ma na to szans. Dlatego najbardziej boli mnie nie takie jawne sprzedawanie hybryd,ale zatajanie tego czyli wprowadzanie w błąd uczciwe osoby i celowe robienie hybryd dla zabawy.
  Avi,Avi,Avi!

Strona 1 z 12 12349 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. [Hybryda] Dlaczego hybrydom mówimy "NIE"?
  Przez Kamix w dziale Arachnea - od zaciekawienia do pasji
  Odpowiedzi: 58
  Ostatni post / autor: 22-11-13, 17:03
 2. Kryptonim Złowieszcza Hybryda
  Przez Pasia w dziale Arachnea - od zaciekawienia do pasji
  Odpowiedzi: 79
  Ostatni post / autor: 04-04-12, 12:58
 3. szablony "dlaczego ja" i "trudne sprawy"
  Przez Amon-re2000 w dziale Hyde Park
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 06-03-12, 13:35
 4. Fokus - "Lament" oraz "6ścian"
  Przez WildSpiders w dziale Hyde Park
  Odpowiedzi: 37
  Ostatni post / autor: 24-12-10, 10:36
 5. Odpowiedzi: 18
  Ostatni post / autor: 29-03-09, 12:19

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •