Arachnea.org

Wątek: Co to Program Mecenat i jak otrzymać opiekuna?

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1

  Co to Program Mecenat i jak otrzymać opiekuna?

  Szanowni Państwo, drodzy Użytkownicy Serwisu Arachnea!

  Prezentowany Wam poniżej Program Mecenat jest autorskim projektem tego serwisu uruchomionym jako całkowicie społeczna akcja skierowana do młodych doświadczeniem terrarystów. Informujemy, że korzystanie z tej akcji jest całkowicie bezpłatne i dobrowolne – żaden też z naszych konsultantów nie pobiera z tego tytułu jakiegokolwiek wynagrodzenia.

  Akcja ta została po raz pierwszy uruchomiona na początku roku 2005 i do dziś dnia cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych Użytkowników, oraz wśród Użytkowników serwisów z nami współpracującymi. Trudno jest dzisiaj ocenić liczbę osób, które skorzystały z tej formy pomocy, ale jest to liczba z całą pewnością sięgająca kilkuset osób i rośnie ona każdego dnia!

  Na czym polega Program Mecenat

  Program Mecenat, to akcja polegająca na pomocy wszystkim hodowcom stawiającym swoje pierwsze kroki na gruncie terrarystycznym, oraz wszystkim tym, którzy mają jakiekolwiek problemy ze swoimi egzotycznymi podopiecznymi. Sukces tego projektu upatrujemy w jego prostocie jak i w ogromnym zapotrzebowaniu na tego rodzaju pomoc.
  Każda osoba, która myśli o hodowli pająków lub już nabyła swojego pierwszego pająka może się do nas zgłosić poprzez specjalnie do tego celu przygotowany formularz kontaktowy, a my ze swojej strony gwarantujemy pomoc poprzez doświadczonego terrarystę, który przeszedł proces naszej weryfikacji. Jesteśmy świadomi, że problemy początkujących terrarystów nie są dla nich błahe – brak wystarczającej wiedzy na temat zachowań pająków czy też metod ich hodowli bardzo często może prowadzić do śmierci czy kalectwa naszego podopiecznego jak również do problemów zdrowotnych danego hodowcy – pająki, choć w większości nie stanowią zagrożenia dla naszego życia, to jednak ukąszenie przez nich jest bolesne i może mieć wpływ na stan naszego zdrowia. Pamiętajcie, że zanim zdecydujecie się na zakup pierwszego pająka koniecznie skonsultujcie to z naszymi Opiekunami lub porozmawiajcie o tym na naszym forum dyskusyjnym w dziale: Arachnea – od zaciekawienia do pasji.

  Kto może skorzystać z Programu Mecenat

  Do udziału w tym projekcie zapraszamy dosłownie wszystkich. Przede wszystkim naszą akcję kierujemy do terrarystów, ale też chętnie wspieramy sklepy zoologiczne i ich Klientów. Dla nas liczy się przede wszystkim człowiek i jego podopieczny, a nie skąd ktoś do nas trafia!

  Czy warto dołączyć do grona Podopiecznych Programy Mecenat

  Nasza odpowiedź jest pod tym względem jednoznaczna – nie tylko warto, ale i należy skorzystać z możliwości, jakie daje ta akcja. Z pająkami obcujemy codziennie i też codziennie spotykamy się z problemami osób początkujących w hodowli pająków. Bardzo często mieliśmy do czynienia z przypadkami, w których ktoś chciał samodzielnie poradzić sobie z hodowlą i skończyło się to tragicznie dla pająka lub jego opiekuna. Nie powtarzajmy błędów naszych poprzedników i uczmy się zanim spotkamy się z sytuacją kryzysową.

  Jak działamy

  Tworzymy grupę tzw. Opiekunów, czyli terrarystów, którzy mają duże doświadczenie w hodowli pająków i mają odpowiednie predyspozycje do tego, aby działać w tym programie. Po otrzymaniu zgłoszenia wykorzystujemy różne formy kontaktu z naszymi Podopiecznymi – najczęściej rozmawiamy za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych takich, jak gadu-gadu czy skype, ale też za pomocą poczty elektronicznej, telefonów czy wizyt osobistych. To nasz Podopieczny wybiera najskuteczniejszą dla niego formę kontaktu, a my staramy się do niego dopasować.

  Jak zostać Podopiecznym Programu Mecenat i jak długo trwa taka opieka

  Aby dołączyć do grona naszych Podopiecznych wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi pod linkiem, wybrać swojego opiekuna oraz do niego napisać, więcej szczegółów znajdziesz tutaj (Wejdź i przeczytaj). Nie wymagamy od naszych Opiekunów bycie dostępnym 24h/7d dlatego, też zalecamy zostawienie im wiadomości.
  Z doświadczenia wiemy, że osoby uczestniczące w naszym projekcie bardzo szybko uczą się jak prawidłowo hodować pająki, dlatego też najwięcej czasu poświęcamy Wam przez okres trzech miesięcy. Po tym okresie nasza pomoc ogranicza się do sytuacji wyjątkowych, chyba że pomiędzy Opiekunem i Podopiecznym wywiąże się większa znajomość i będą chcieli ją kontynuować poza naszym programem – nie sprzeciwiamy się temu, a nawet jesteśmy za czymś takim.

  Słowo na koniec

  Choć pająki od dawien dawna kojarzyły nam się z czymś groźnym i nie do końca przyjemnym, to jednak warto poświęcić im swoją uwagę, a nawet obdarzyć je swoją sympatią. Wokół nas narosło tak dużo mitów na ich temat, że można byłoby napisać niejedną książkę – książkę, która jednak mijałaby się z prawdą i nadawałaby się, co najwyżej do kategorii horror lub science-fiction.
  Pająki, to stworzenia niezwykle interesujące i naprawdę rzadko kiedy groźne dla hodowcy. Wystarczy trochę rozwagi i doświadczenia, aby przenieść się we wspaniały i egzotyczny świat, który dostarczy nam wyjątkowych wrażeń. Do hodowli pająków zapraszamy całe rodziny – dziadków i babcie, rodziców i nastolatków, a nawet i dzieci, ale pod warunkiem nadzoru przez osobę dorosłą. Dzięki obserwacjom pająków będziecie mogli poznać ich wspaniały świat, ale też i odstresować się. Co ciekawsze, hodowle ptaszników przyczyniają się do pozbycia arachnofobii czyli lęku przed pająkami. Zapraszamy, zatem do krainy, którą podążają tylko nieliczni śmiałkowie – mali bohaterowie naszych czasów.

  W imieniu Serwisu Arachnea,
  Administrator Serwisu Arachnea

  Ostatnio edytowane przez Maxtor ; 12-10-13 o 21:40
  || Gadu-Gadu: 5658876 || Skype: Arachnea_Maxtor || PW: Wyślij ||
  || Kontakt tylko i wyłącznie poprzez PW - Nie odpowiadam za pomocą komunikatorów ||

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •