Arachnea.org

Wątek: Dziennik hodowlany - KrYsTiAneQ

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
    bardzo ładnie stroisz terraria :)

Nowe szaty u Avicularia versicolor L2--->L3 12.11.2014r.

A reszta karmiona co parę dni wylęgiem Gryllus assimillis więc odwłoki pomalutku rosną.

Wszystkie młode murinusy już są w kliszówkach, obecnie jest 101 sztuk. młode zostają u mnie ponieważ nie są czystymi usambarami (a takich w Polsce jest pewnie niewiele) Będę je trzymał bo ciekawi mnie jaki procent kokonu wyjdzie ładnie wybarwiony na pomarańczowo a jaki nominalny. Samica kupiona w 2010 jako 100%usambara więc pewnie też już "kundel" i jeśli samiec był usambara to jakieś geny usambary musi mieć. Pożyjemy zobaczymy co i jak. A niżej kilka zdjęć z inkubacji jak i aktualnych:

Samica przy odbieraniu kokonu

A w środku:

Na pierwszym planie NII i NI

NII oraz obok świeże i jedne z pierwszych L1

L1 w kliszówkach już w parę dni oplotły je siecią i z apetytem wcinają świerszcze

A teraz reszta pająków:
    Avicularia versicolor jeszcze przed linieniem

Brachypelma smithi L3
    tuż przed wylinką plama na odwłoku robi się bardziej czarna. Zdjęcie miesiąc wcześniej i obecnie

Ephebopus cyanognathus L2

Phormictopus atrichomatus L3

Orphnaecus philippinus L3
    Bardzo tajemniczy pająk. Zauważyć go poza tunelami i zrobić zdjęcie graniczy z cudem.

*15.11.2014 Phormictopus atrichomatus ----> L3->L4

Avicularia dostała przed chwilką świerszcza, świeżo po wylince jeszcze białego. Jako jedyna zjada karmówkę prosto z pęsety i bardzo śmiesznie to wygląda. Podchodzi zabiera swoje i się odwraca.
    Jutro jadę na giełdę w Ostravie więc pewnie wrócę z nowymi pająkami do kolekcji no ale na pewno się pochwalę :).

Awatar Krisby89
    Lubień Kujawski
    Świetne zdjęcia! Oby cześciej pojawiały sie w tym dzienniku :) Jaki stan całęj hodowli ? Jestes w stanie zrobic liste zwierzaków które posiadasz obecnie :)?

Pabianice
    Zgadzam się z przedmówcą, zdjęcia naprawdę ładne! Dalszych sukcesów i zbytu życzę :)

Cześć, zdjęcia może i fajne tylko niepotrzebnie wrzucałem je przez resizera bo duża tracą na jakości, teraz zacznę korzystać z photobucket dla przykładu wrzucę przedostatnie zdjęcie z ostatniego postu czyli Phormictopus atrichomatus

Różnica w zdjęciach jest widoczna gołym okiem i dlatego teraz będę korzystał już z photobucket.

Co do listy pająków które obecnie posiadam nie ma problemu zaraz jakoś wszystko usystematyzujemy. Lista będzie w kolejności w jakiej kupowałem

#1 Pterinochilus murinus kupiona w 2010 w marcu chyba jakoś mam ją do dziś
    #2 Cyclosternym fasciatum nie pamiętam kiedy kupiony ale ma już jakieś 3 może 4 cm dc
    #3 Brachypelma smithi 2szt. Kupione w spidershopie u Angelo jako L1 14.07.14
    #4 Ephebopus cyanognathus kupione w spidershopie jako L1 28.07.14
    #5 Phormictopus atrichomatus kupiony w spidershopie jako L2 28.07.14
    #6 Orphnaecus philippinus kupiony w spidershopie L1 18.08.14
    #7 Avicularia versicolor kupiony w spidershopie L1 18.08.14
    #8 Chromatopelma cyaneopubescens kupiona na allegro od kris-1104 niby ma być 100% samica 20.08.14
    #9 Psalmopoeus irminia kupione na giełdzie w Ostravie od dwóch Czeszek L1 16.11.14
    #10 Heteroscodra maculata kupiona w Ostravie od Czecha L1 16.11.14

Z pająków to by było na tyle. Oprócz tego kupiłem sobie jeszcze w tej Ostravie 4 modliszki, jakoś tak mi się spodobały ostatnio. A co do samej giełdy to pająków bardzo mało, na palcach u rąk spokojnie można policzyć stoliki na których były a jak już były to w wiekszości Grammostola rosea Psalmopoeusy i Brachypelmy. Bardzo dużo gadów i ptactwo wszelkiego rodzaju. Polaków nawet też sporo ale to może przez to że w Pradze była dzień wcześniej. Na pewno się jeszcze tam wybiorę ale to już chyba na wiosnę. Dobra to może wrzucę parę nowych zdjęć tylko nie będę ich pomniejszał zobaczymy jak to wyjdzie.A więc tak po powrocie postanowiłem przesadzić irminke do kliszówki bo była w pojemniczku takim jak sosy z pizzy i brzydko to wyglądało bo była zwykła ziemia i zresztą za wilgotna. Irminia wykopała sobie tam norkę i chowała się w ziemi. W kliszówce dałem jej włókno kokosowe i malutką gałązkę z igiełkami sosny. A Heteroscodre zostawiłem w tej mlecznej kliszówce, wylinieje to jej zmienię mieszkanie. Oba nowe pająki na następny dzień zjadły po świerszczu i pomalutku się aklimatyzują w nowych warunkach.
    Psalmopoeus irminia L1

Heterosodra maculata L1

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)