Arachnea.org

Wątek: Psalmopoeus irminia pojemnik

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Psalmopoeus irminia pojemnik

Witam mam Psalmopoeus irminia i już wyrosła trochę ze starego pojemnika i mam pytanie bo czytałem ze ptaszniki w ciemnych pudelkach są bardziej kolorystyczne i lepiej rosną, ze tego minus tylko to ze sa nie przezroczyste

Cześć. Są podzielone opinie na ten temat.. Jedni twierdza,że lepsze sa ciemne pojemniki np:kliszowki. Moim zdaniem jezeli pajak bedzie dobrze karmiony,bedzie mial odpowiednia wilgotnosc i brak stresu to bedzie sie rozwijal calkiem normalnie. Ja mam swoja irminie od l1 obecnie jest w stadium l/8. trzymam ja w przezroczystym pojemniku i nie dostrzegam słabszej kolorystyki . Jak zrobisz tak zrobisz,ale obserwacja pajaka w ciemnym pudelku bedzie niemozliwa,a chyba obserwacja jest najprzyjemniejsza czescia pajeczarstwa. Pozdrawiam.
    Nie jest trudno pokonać w walce byka,nawet ośmiuset kilogramowego. Istnieje jednak jeden warunek! Nie można się go bać!

Nie wiem jak to jest z irminią ale parahybany trzymane w świetle stają się brązowawe a te hodowane w ciemności są czarne. Tak czy owak preferuje przezroczyste pojemniki ze względu na stały wzgląd na ptasznika. Zawsze możesz włożyć do terrarium jakiś kokos czy coś gdzie będzie ciemno. Tyle, że irminia to nadrzewniak i woli "wyższe" kryjówki.
    Quidquiad latine dictum sit, altum videtur

Co do kryjówek irminii to maluchy bardzo często kopią nory ;)

Przy dużej wilgotności pająki wolniej "blakną" (takie małe spostrzeżenie z obserwacji Avi)

Cytat Zamieszczone przez JankeeS Zobacz posta
    Cześć. Są podzielone opinie na ten temat.. Jedni twierdza,że lepsze sa ciemne pojemniki np:kliszowki. Moim zdaniem jezeli pajak bedzie dobrze karmiony,bedzie mial odpowiednia wilgotnosc i brak stresu to bedzie sie rozwijal calkiem normalnie. Ja mam swoja irminie od l1 obecnie jest w stadium l/8. trzymam ja w przezroczystym pojemniku i nie dostrzegam słabszej kolorystyki . Jak zrobisz tak zrobisz,ale obserwacja pajaka w ciemnym pudelku bedzie niemozliwa,a chyba obserwacja jest najprzyjemniejsza czescia pajeczarstwa. Pozdrawiam.
    jak długo Ci rosła? :D bo właśnie mam na l2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)