Arachnea.org

Wątek: Inwazyjność karaków i wybór gatunku

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wieruszów
    No teoretycznie, dubia ma większe szanse rozmnożenia się w mieszkaniu, niż turek.

@Sebol, powiedz mi, jeśli widzisz te pojedyncze sztuki dubii, to hodujesz je bez przykrycia?

Awatar Sebol
    Olsztyn
    Tak, bez przykrycia bo wkońcu po płaskich pionowych powierzchniach nie chodzą a i lepsza wentylacja jest ; ) Szaraki tez bez przykrycia tylko jak pisałem wyzej scianki w wazelinie wysmarowane.

Ja bym polecał turki wystarczy uwarzac nie uciekną ;) mam kilka dorosłych sztuk i tydzien po ich upieniu mam juz 4 ooteki:D

Cytat Zamieszczone przez Wilku220 Zobacz posta
    No teoretycznie, dubia ma większe szanse rozmnożenia się w mieszkaniu, niż turek.

@Sebol, powiedz mi, jeśli widzisz te pojedyncze sztuki dubii, to hodujesz je bez przykrycia?
    No way Bro! Jest zupełnie odwrotnie niż piszesz ze sporym naciskiem na inwazyjność turka - uwierz mi (doświadczenia moje + kilku innych osób)

Pozwolę sobie reanimować temat, bo ostatnio znalazłem jednego karaczana argentyńskiego na podłodze, co mnie zszokowało, bo trzymam je w zamkniętym od góry faunaboxie, a pokrywa ma tak małe szczeliny, że wykluczają przeciśnięcie się karaczana (te które mam mają po ok. 2 cm). Kiedy coś robię przy nich staram się zachować uwagę i ostrożność i byłem pewny że żaden mi nigdy nie uciekł. A tu taka niespodzianka… Co prawda lektura tematu mnie raczej uspokoiła co do inwazyjności tego gatunku, ale zdziwienie pozostaje. Zaczynam się skłaniać ku opinii wyrażonej przez Freequed, że one mają jakiś „tajemny” sposób na wydostanie się z pojemnika. Nie wiem, może jednak potrafią się wspinać po ściankach i któryś wylazł w czasie karmienia pająka, kiedy pokrywa była odsłonięta? Innej możliwości nie widzę… I mam nadzieję, że to był jednostkowy przypadek. A na przyszłość będę jeszcze bardziej uważny przy karmieniu tymi karaczanami. Tyle mogę zrobić…
    A jakby sprawa miała jednak ciąg dalszy, to pewnie tu jeszcze o tym wspomnę...
    Zapraszam na mojego bloga: http://ptasznikidevillarsa.blogspot.com/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)