Arachnea.org

Wątek: Karaczany szare

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Awatar Dzendzej
    Chodel

Karaczany szare

Witam. Chcialbym wiedziec wszystko co jest zwiazene z hodowaniem karaczanow szarych. Co juz wiem.
    1. Nie potrzeba im podłoza.
    2. W pojemniku ma byc jakies schronienie dla nich (np. wytlaczanka po jajkach)
    3. Karmic je chlebem, sucha karma dla psa/kota, warzywami, owocami, salata.
    Jak mam jakies zle info prosze mnie poprawiac :D

Zakupilem 100 sztuk. I teraz pokoleji
    1. Trzymac je w pojemniku o jakich wymiarach?
    2. W jakich warunkach je hodowac ?
    3. Jesli chcialbym je rozmnazac to co mam robic? (np jaka temperatura)

Jak macie jakies rady to podajcie :D

Sałaty lepiej nie dawać, bo to syf pochłania wszelkie szkodliwe substancje i jest nimi przesiąknięty.

1. Bez większej różnicy, większy pojemnik jest poniekąd wygodniejszy jeśli chcesz zrobić pojnik ze słoika i położyć miseczkę z jedzeniem, co zajmuje trochę miejsca, a z przeciwnej strony parę wytłaczanek, bo tylko w nich będą siedziały i tak.
    2. Stawiając pojnik wystarczy raz na 2-3 tyg wymienić w nim wodę + nakarmić raz na 4-6 dni.
    3. Rozmnażają się spokojnie (u mnie) w warunkach domowych bez dodatkowego ogrzewania. Ogrzewanie oczywiście przyspieszy ten proces znacząco, ale nie więcej niż 30*C. Jeżeli hodujesz dla 1-3 pająków to się zdążą rozmnożyć pewnie bez grzania, jeśli dla większej ilości to możesz grzać lub dokupić większą początkową ich ilość.

Awatar Sebol
    Olsztyn
    ja trzymam w wiadrze o srednicy 30 cm i 20 cm wys. Górną czesc scianek wysmarowałem wazelina i wiadro ciagle jest otwarte w ten sposób jest ok z wentylacją a i karaczany nie uciekają ;) nie stosuje poidełka tylko daje co 2 dni mokry pokarm typu ogórek i jabłko, cale wiadro jest w wytłaczankach i po całym pojemniku są rozsypane różnego rodzaju otręby a mokry pokarm kłade na góre wytłaczanek bądź wrzucam w szczeliny i tak wszystko przez noc zjedza ; d jezeli chodzi o rozmnazanie to jak to karaczan szary mnozy sie jak cholera ;)

Awatar Dzendzej
    Chodel
    A czy taki pojemnki wystarczy na 100 karaczanow szarych czy mam zalatwic wiekszy ? Karaczany maja od 2 do 3cm
    ImageShack? - Online Photo and Video Hosting
    Ostatnio edytowane przez Dzendzej ; 18-07-13 o 23:13

Miałem podobny na mączniki i od biedy wystarczy. Chociaż nieporęczny i większy kłopot przy karmieniu/pojeniu przez małe rozmiary. Ale jak ci szkoda 10zł na coś porządnego to możesz trzymać :P

Witam już nie chciałem zakładać nowego tematu więc postanowiłem tu napisać. Mianowicie mam jedno pytanie czy można jakoś odróżnić zapłodnioną samicę od niezapłodnionej u karaczanów szarych? Chodzi mi o to że chcę uniknąć porodu małych karaczanów w terrarium pająka kiedy wrzucę im ciężarną samice. Czytałem trochę na forum i wiem że takie sytuacje zdarzały się hodowcom. Samica może trzymać ootekę w sobie po wrzuceniu do terrarium poczuje ciepło oraz większą wilgotność to może zdecydować się na poród. Przeorałem internet i niestety nie znalazłem nic na ten temat. Pozdrawiam.

Pabianice
    Jeśli masz wątpliwości, czy pająk od razu nie zajmie się karaczanem, to najlepiej podawać mu sztuki wyrośnięte bez skrzydeł. Ja o tym nie wiedziałem i raz miałem wylęg u samicy P. murinus, więc wysmarowałem lekko kratkę wentylacyjną wazeliną - po ok 2 - 3 tygodniach małe zniknęły... ;)

Najważniejsza jest wysoka temperatura rzędu 30 stopni Celsjusza. Tyle w temacie.
    █▓█ L.p. L12 () █▓█ B.a. L12 () █▓█ B.a. L10 (?) █▓█ B.v. L12 () █▓█

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)