W szczecińskiej Galerii Turzyn już od 4 maja ponownie można obejrzeć zwierzęta z najodleglejszych zakątków świata. Na zwiedzających czeka ponad 100 egzemplarzy w zbiornikach możliwie najbardziej odzwierciedlających środowisko naturalne.


II edycja wystawy nie jest wierną kopią październikowej. Wyeksponowane są nowe zwierzęta, ale także te, które cieszyły się ogromną popularnością poprzednio. Tak więc zwiedzający będą mieli okazję sprawdzić, jak się miewa legwan zielony Ignacy, kameleon mellera Antoni, czy waran nilowy Teodor. Nie zabraknie też pary pytonów cejlońskich Zuzi i Czesława. Wśród nowych „eksponatów” będą: anakonda zielona, kameleon uszaty, pytony tygrysie, scynki ogniste i wiele innych. Największą atrakcję stanowić będą jaskrawo ubarwione drzewołazy.

Z pewnością każdy ze zwiedzających znajdzie „coś” dla siebie. Przy każdym zbiorniku znajduje się dokładny opis zwierzęcia, co znacznie ułatwia oglądanie. Dla grup zorganizowanych przewidziane są prelekcje na temat eksponowanych zwierząt, ich utrzymania i biologii.

Wystawa mimo charakteru komercyjnego, ma ogromny walor edukacyjny. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by uświadomić zwiedzającym, że zwierzę egzotyczne, to nie zabawka. Wymaga ono specjalnych warunków utrzymania i często niemałych nakładów finansowych. Żółwie czy legwany biegające wolno po mieszkaniach narażone są na szereg niebezpieczeństw, często ze skutkiem śmiertelnym. Odwiedzenie ekspozycji jest doskonałą okazją do pokazania najmłodszym, a także ich rodzicom, z czym wiąże się zakup takiego zwierzaka.

Wystawa odbywa się przy ul. Bohaterów Warszawy 40. Jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00 aż do 30 czerwca. Wstęp na ekspozycję jest płatny.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.ppterra.pl.

Wszystkie aktualności związane z wystawą znajdziecie na Facebooku.